Startpagina Pluimvee

Twee Franse bedrijven besmet met vogelgriep

In Frankrijk zijn 2 bedrijven getroffen door vogelgriep. Frankrijk verhoogt het veiligheidsrisico inzake vogelgriep van ‘verwaarloosbaar’ naar ‘gematigd’.

De vogelgriep maakt opnieuw veel slachtoffers onder wilde vogels. Volgens het Franse ministerie van Landbouw zijn vooral Duitsland en Spanje getroffen en wordt de ziekte doorgegeven langs de trekroutes van wilde vogels. Ook in Nederland werd recent een besmetting vastgesteld in het dorp Gasselternijveenschemond (gemeente Aa en Hunze in Noord-Nederland) op een bedrijf met vleeskuikenouderdieren.

Fazanten en patrijzen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Pluimvee

Is een verbod op het doden van eendagshaantjes nabij of op de lange baan?

Pluimvee Een Europees verbod op het doden van eendagshaantjes kan eindelijk duidelijk maken aan de legbroederijen wat er van hen verwacht wordt, maar blinkt voorlopig uit in onzekerheid. “We weten nog niet precies wanneer het voorstel er komt, wat erin zal staan, laat staan hoe de medewetgevers eraan gaan sleutelen.”
Meer artikelen bekijken