Startpagina Veeteelt

Vogelgriep: nieuwe uitbraken leiden tot eengemaakte beperkingszone

In 2 pluimveebedrijven in het West-Vlaamse Veurne zijn besmettingen met het vogelgriepvirus van het type H5 vastgesteld. Dat meldt het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV). Omdat de regio kampt met meerdere uitbraken, worden de verschillende veiligheidszones samengevoegd.

Rond de besmette bedrijven worden de standaard beschermingszones van 3 km en bewakingszones van 10 km ingesteld. Omdat er in de grensregio echter al 5 uitbraken zijn vastgesteld, overlappen die zones elkaar.

Om de aanpak te vereenvoudigen, worden alle bestaande zones nu versmolten tot één grote beperkingszone Veurne-Alveringem. Binnen die zone van 10 km moeten zowel professionele als particuliere houders hun pluimvee verplicht afschermen.

Het virus wint de jongste weken opnieuw aan kracht. Dit najaar zijn al...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

Meer artikelen bekijken