Startpagina Bedrijfsnieuws

Af fabriek gemonteerde mestverdeler op Amazone schijveneg

Met het Pro-pakket voor de compacte schijveneg Catros biedt Amazone een geïntegreerde oplossing voor het optimaal uitrijden van organische voedingsstoffen, zoals drijfmest of digestaat, tijdens de bodembewerking.

Leestijd : 3 min

Vanaf nu wordt de Catros Pro standaard af fabriek geleverd met een gemonteerde Vogelsang-mestverdeler. Daardoor is het werktuig optimaal afgestemd voor moderne, krachtige mestinjectie.

Bedrijfsklare totaaloplossing

Het hart van dit nieuwe totaalsysteem is de SynCult-mestverdeler DosiMat DMX van Vogelsang. Deze wordt gekenmerkt door hoge uitbrenghoeveelheden tot 10.000 l/min en door een constant hoge distributienauwkeurigheid, ongeacht het debiet. De mestverdeler en alle leidingen tot aan de eerste rij schijven worden direct in de fabriek door Amazone geïnstalleerd. Daarmee wordt een volledig geïntegreerde en bedrijfsklare totaaloplossing met een optimale slangengeleiding gewaarborgd.

De mest wordt dicht bij de grond en nauwkeurig achter de eerste rij schijven verspreid. De schijven openen de grond, zodat de meststrook direct in de geopende sleuf geplaatst wordt. Vervolgens wordt de bodem door de tweede rij schijven weer gesloten. Dit proces zorgt voor een toediening vrijwel zonder verliezen, met minimale ammoniakemissies en een optimale benutting van voedingsstoffen.

Afzonderlijk opgehangen schrijven

Het inwerken gebeurt met een 510 mm grote, grof getande schijf, die werkdieptes van 5 tot 14 cm mogelijk maakt. Dankzij de afzonderlijk opgehangen schijven past de Catros Pro zich optimaal aan de bodemcontouren aan en biedt hij tegelijkertijd een maximale materiaaldoorvoer, ook bij grote hoeveelheden organisch materiaal.

De Catros Pro is optimaal uitgerust voor zware omstandigheden bij het uitrijden van mest. De onderhoudsvrije, speciaal afgedichte schijflagers en de hoogwaardige poedercoating beschermen de machine tegen corrosie. Optioneel is een centraal smeersysteem leverbaar. Daarmee worden de scharnierpunten en de mestverdeler met vaste tussenpozen automatisch gesmeerd.

Smart Frame-systeem

Dankzij het innovatieve Smart Frame-systeem is de Catros Pro bijzonder praktisch in gebruik. Dit systeem maakt een volledig hydraulische werkdiepteverstelling mogelijk, rechtstreeks vanuit de cabine, zonder dat het frame via de topstang opnieuw uitgelijnd hoeft te worden. Zo kan de bestuurder altijd flexibel inspelen op wisselende bodemomstandigheden. Tegelijkertijd wordt door het verdraaien van de schijven bij dieper werken de doorvoer in de machine automatisch vergroot. Dit maakt een compact ontwerp mogelijk met tegelijkertijd een hoge betrouwbaarheid, zelfs bij organisch hoge of zware,, vochtige bodemomstandigheden.

Met de kooirol SW 600 Pro biedt Amazone een speciaal aangepaste naloopwals voor deze toepassingen. Daarnaast kan je over alle andere walsen uit het assortiment beschikken. De Catros Pro-producttypes met werkbreedten van 6 en 7 m kunnen ook met een dubbele eg worden uitgerust. Deze bevordert het snel opdrogen en opwarmen van de grond.

GreenDrill-opbouwzaaimachine

Voor extra flexibiliteit kan je met de opbouwzaaimachine GreenDrill in dezelfde werkgang dekgewassen zaaien. Al naargelang het producttype zijn zaadopbouwen met een inhoud van 200 of 500 l verkrijgbaar.

Het uitgebreide Catros Pro-assortiment omvat driepuntsaanbouwmachines met werkbreedten van 5, 6 en 7 m. Deze zijn ideaal voor zowel door tractoren getrokken tanks als zelfrijders. De serie wordt aangevuld met getrokken types met een transportstel in werkbreedten van 8 en 9 m. Deze zijn speciaal ontworpen voor krachtige 2- en 3-assige zelfrijders en maken een maximale oppervlaktecapaciteit mogelijk in de vaak korte uitrijperiode.

Amazone

Lees ook in Bedrijfsnieuws

Meer artikelen bekijken