Startpagina Akkerbouw

Vermijd erosie bij ruggenteelten met correcte drempels

Drempels werken zeer effectief als erosiereducerende maatregel bij ruggenteelten. Wanneer zijn drempels bij ruggenteelten verplicht en wat kan binnen de ecoregeling ‘Teelttechnische erosiebestrijdende en bodemverbeterende technieken’? Het Agentschap Landbouw en Zeevisserij belicht een correcte aanpak.

De aanleg van drempels is een zeer effectieve erosiereducerende maatregel bij ruggenteelten. Op percelen met een hoge erosiegevoeligheid (rood op de erosiekaart en verzamelaanvraag) en zeer hoge erosiegevoeligheid (paars op de erosiekaart en verzamelaanvraag) is de aanleg van drempels bij de teelt van aardappelen de verplichte teelttechnische maatregel binnen de conditionaliteit.

Voor de biologische aardappelteelt is schoffelen en wieden wel toegelaten als alternatief voor drempels. Bij andere...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

FAVV-actie brengt risicozones rond zware metalen in groenten in Luik en Namen in beeld

Groenten In 2025 voerde het FAVV een gerichte controleactie in de provincies Luik en Namen uit. Daarbij liet het cadmium analyseren op gewassen die zijn geteeld in gebieden waarvan verondersteld wordt dat ze door historische industriële activiteiten vervuild zijn. De resultaten bevestigen dat er een verhoogd risico bestaat in die gebieden, waar de concentraties van zware metalen ook in de bodem hoger liggen.
Meer artikelen bekijken