Startpagina Akkerbouw

Vul bevraging MAP-meetnet in vóór 21 juli

In het kader van MAP7 vroeg Boerenbond om een grondige evaluatie van het MAP-meetnet uit te voeren. Deze studie is nu gestart. Een belangrijke eerste stap is de stakeholderbevraging. Daarbij is het essentieel dat landbouwers info doorgeven van andere bronnen die een impact kunnen hebben op het MAP-meetpunt.

Leestijd : 1 min

Boerenbond roept landbouwers op om tijdig de stakeholderbevraging rond het MAP-meetnet in te vullen. In de bevraging zijn er 11 meetpunten geselecteerd om de methodologie op uit te testen.

Online kaartenportaal en meldformulieren

Via een online kaartenportaal en meldformulieren kan je informatie doorgeven over lozingspunten, afstroomgebieden en andere lokale omstandigheden die mogelijk een externe invloed hebben op de waterkwaliteit ter hoogte van MAP-meetpunten. Deze lokale kennis kan een belangrijke bijdrage leveren aan een correcte evaluatie van het meetnet.

Omdat de informatie doorgeven niet zo evident is, stelde Boerenbond een handleiding voor de bevraging op. De landbouworganisatie vraagt alle betrokken landbouwers om de bevraging in te vullen vóór 21 juli. Dat kan je hier.

Boerenbond

Lees ook in Akkerbouw

Overheid vraagt om op tijd grasbufferstroken tegen erosie aan te leggen

Akkerbouw Op paarse en rode percelen is het verplicht om erosiemaatregelen te nemen. Als je grasbufferstroken moet aanleggen als erosiemaatregel binnen de conditionaliteit, leg je die volgens het Agentschap Landbouw en Zeevisserij best tijdig en correct aan zodat ze in het voorjaar bodemdeeltjes tegenhouden bij neerslag. Wanneer grasbufferstroken niet verplicht zijn, omdat je bijvoorbeeld al voldoet aan de conditionaliteitverplichtingen met een andere erosiemaatregel, kan je eventueel steun krijgen voor de aanleg van zo’n strook via de ecoregeling.
Meer artikelen bekijken