Trekpaarden op jaarmarkten blijven publiekstrekkers
Veel gemeenten kennen een lange traditie van een jaarlijkse jaarmarkt die talrijke inwoners en bezoekers op de been brengt. Het aantal gemeenten waar tijdens de jaarmarkt nog dierenprijskampen worden georganiseerd, is echter afgenomen. Waar deze wedstrijden vandaag nog plaatsvinden, blijven ze echte publiekstrekkers. Vooral de trekpaarden kunnen er nog steeds op heel wat belangstelling rekenen.

De buurgemeenten Wemmel en Merchtem organiseren hun jaarmarkt traditioneel met slechts één dag verschil. Beide gemeenten blijven sterk inzetten op uitgebreide dierenprijskampen, wat resulteert in een indrukwekkend aanbod van dieren, waaronder ook trekpaarden. Dit jaar vonden de jaarmarkten plaats op maandag 17 augustus in Wemmel en op dinsdag 18 augustus in Merchtem.
Dinn van ’t Rietenhof kampioen in Wemmel en Merchtem
Op beide jaarmarkten was het aantal deelnemende hengsten beperkt. Dinn van ’t Rietenhof van Vlaams-Brabant van Dominique Van Riet kroonde zich dan ook gemakkelijk tot dagkampioen.
Mooie reeksen merries op beide jaarmarkten
Wemmel In Wemmel waren vooral de merries van 3 en 4 jaar, evenals de oudere merries van 5 jaar en ouder, sterk vertegenwoordigd. Maar liefst 30 deelnemers werden verdeeld over 3 reeksen.
Drie merries streden uiteindelijk om de titel van dagkampioene: de 3-jarige Ireen de ter Couterhove (Imschoot), de 8-jarige Aliss van ’t Groenenbroek (De Smidt) en de 11-jarige Elise van ’t Sparrenhof (Van Riet). De titel ging naar Aliss van ’t Groenenbroek, die zich prachtig presenteerde met haar voskleurige veulen aan de voet.

Merchtem Ook in Merchtem waren de merries vanaf 3 jaar talrijk aanwezig. De 32 deelnemers aan de prijskamp werden gekeurd in verschillende leeftijdscategorieën, wat resulteerde in 6 kandidaten voor de kampioenstitel. Voor de voltallige jury verschenen achtereenvolgens Ireen de ter Couterhove (Imschoot), Esmé van ’t Rietenhof (Van Riet), Mila van ’t Heffenveld (Van Riet), Irma van de Boterhoeve (Imschoot), Orfee van de Parelhoeve (Van Buggenhout) en Elise van ’t Sparrenhof (Van Riet).

De kampioensbeker werd uiteindelijk overhandigd aan de familie Imschoot voor Irma van de Boterhoeve, de mooi gelijnde merrie met prima bewegingen, die recent in Aalst ook de titel van Vlaams kampioene wist te veroveren.





