Startpagina Akkerbouw

Tarwe bemesten, het gaat nog net mooi

Begin april brachten we in Landbouwleven een dossier over de techniek van het sleepslangbemesten. We vermeldden toen dat dit een geschikte methode is om graanpercelen in het voorjaar te bemesten.

Het trage voorjaar heeft er echter voor gezorgd dat pas heel laat de bemestingsmachines het veld op konden. Tegelijkertijd was het graan al wat verder ontwikkeld, zodat niet veel landbouwers nog drijfmest lieten toepassen op graanvelden.

In sommige gevallen of bij sommige percelen is het nog net mogelijk om drijfmest of digestaat uit te rijden op graan. Dat stelden we vorige week te velde vast.

Laat gezaaide wintertarwepercelen of zomertarwepercelen in...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

‘Waterbassin met 33.000 m3 water is een keiharde noodzaak’, meent Michael Schippers

Aardappelen De Zeeuwse akkerbouwer Michael Schippers heeft een akkerbouwbedrijf in Kamperland op Noord-Beveland. Hij is echt een akkerbouwer die houdt van zo efficiënt mogelijk werken. “Dus een zo laag mogelijke input en een zo hoog mogelijke opbrengst.” Hij ging anderhalf jaar naar het land waar zijn ouders ook een sterke band mee hebben, Canada, zowel om levenservaring op te doen als om te werken.
Meer artikelen bekijken