Startpagina Groenten

Hoogwaardige toepassingen in de maak voor tomatenoverschotten en witloofwortels

“Reststromen uit de tuinbouwsector zitten nog tjokvol nuttige stoffen, maar het is de kunst om die op de juiste manier te benutten. Dat wil zeggen: er een nuttig én stabiel product van af te leiden dat kan gebruikt worden in diverse sectoren zoals bijvoorbeeld de voedingssector of gewasbescherming”, zegt ILVO-UGent onderzoekster Lies Kips.

Voor de verwerking van zachte texturen zoals tomaten bleek de spiraalfilterpers uitermate geschikt. Deze persmethode resulteert in een stabiel en hoogwaardig sap, en in een droge restfractie rijk aan gezondsheidbevorderende fenolische componenten en carotenoïden. Bij witloofwortels bleken vooral de aanwezige bitterstoffen, fenolische componenten en mineralen veelbelovend voor verdere valorisatie.

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Groenten

Dirk Van den Plas volgt Rita Demaré op als VBT-voorzitter

Groenten Dirk Van den Plas, voorzitter van Coöperatie Hoogstraten, is de nieuwe voorzitter van het VBT, het Verbond van Belgische Tuinbouwcoöperaties. Hij volgt Rita Demaré op, die 15 jaar voorzitter was. In april werd Demaré als voorzitter van REO al afgelost door slateler Dirk Declercq.
Meer artikelen bekijken