Startpagina Akkerbouw

7e Landbouwrapport: er zijn minder maar grotere en gespecialiseerde landbouwbedrijven

Vlaanderen telde in 2017 23.225 landbouwbedrijven, waarvan 78 % met een beroepsmatig karakter. Ten opzichte van 2007 is het aantal landbouwbedrijven met iets meer dan een vierde teruggelopen, een daling van gemiddeld 3 % per jaar. De gemiddelde oppervlakte cultuurgrond per bedrijf is in die tien jaar met een derde gestegen tot 26 hectare. Dat leert het Landbouwrapport 2018. Het tweejaarlijkse rapport van het Departement Landbouw en Visserij telt 435 bladzijden en verscheen donderdag, met als ondertitel 'Uitdagingen voor de Vlaamse land- en tuinbouw'.

Vooral kleinere bedrijven stoppen zodat er een voortdurende schaalvergroting plaatsvindt. In 2017 bewerkt de totale land- en tuinbouw een oppervlakte van 610.971 hectare. Daarvan nemen de voedergewassen (maïs en weiden) en graangewassen met respectievelijk 56 % en 21 % het grootste aandeel voor hun rekening. Ten opzichte van 2007 is de oppervlakte cultuurgrond met 2 % gedaald door de inkrimping van het akkerbouwareaal en dan vooral van het suikerbietenareaal.

Veeteelt blijft belangrijkste specialisatie...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Conclusies uit vragenlijst over resistente grassen

Granen Steeds meer Vlaamse graantelers melden percelen waar grassen moeilijk onder controle te krijgen zijn. Uit een enquête binnen het Grassweeds Project (Straits Committee), uitgevoerd door onder andere Inagro en UGent, blijkt dat vooral duist, Italiaans raaigras en windhalm hardnekkige problemen veroorzaken. Tegelijk groeit ook het inzicht in wat wel werkt.
Meer artikelen bekijken