Startpagina Actueel

Aantal biologische landbouwbedrijven in Vlaanderen stijgt ook in 2018

Het aantal biologische landbouwbedrijven in Vlaanderen is afgelopen jaar gestegen tot 514 bedrijven, wat een toename betekent van bijna 10% ten opzichte van een haar eerder. De consumptie van biologische producten is dan weer gestagneerd in vergelijking met 2017. Dat blijkt uit het net gepubliceerde biorapport van het Departement Landbouw en Visserij.

Er waren 56 nieuwe aanmeldingen, terwijl 11 bedrijven hun biologische productie in de loop van 2018 hebben stopgezet. Minister van Omgeving, Natuur en Landbouw, Koen Van den Heuvel, is opgetogen met de stijging van het aantal biologische landbouwbedrijven het afgelopen jaar. “De biologische landbouw zit duidelijk in de lift. Vanuit de Vlaamse overheid zullen wij de biosector in de toekomst blijven ondersteunen waar nodig. Daarom heb ik 300.000 euro vrijgemaakt voor bijkomende ondersteuning van de bio-landbouwers met praktijkonderzoek in Vlaanderen.”

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Pluktuin in Antwerpen luidt met 100.000 tulpen nieuw bloeiseizoen in

Tuin Voor de zevende keer luidde de Pluktuin in Antwerpen op zaterdag 17 januari met 100.000 Vlaamse tulpen het begin van het nieuwe bloeiseizoen in. Bloemenliefhebbers konden op het Operaplein langskomen om er een gratis boeket van 15 tulpen samen te stellen. De Pluktuin is een initiatief van het Vlaams Centrum voor Agro- en Visserijmarketing (VLAM) en de Vlaamse sierteeltsector.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

AB MILIEUSYSTEMEN

Izegem, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures