Startpagina Akkerbouw

Overheden en industrie streven naar minder gewasbeschermingsmiddelen in oppervlaktewater

In België worden er in het oppervlaktewater nog te vaak werkzame stoffen van gewasbeschermingsmiddelen aangetroffen in concentraties die de toetsingswaarden overschrijden. De federale en regionale overheden én de industrie van gewasbeschermingsmiddelen werken nu samen om dit probleem structureel aan te pakken.

De regio’s controleren hun waterlopen en onderzoeken acute en chronische aanwezigheden van gewasbeschermingsmiddelen. Om het milieu te sparen en om te voldoen aan de Europese Kaderrichtlijn Water, moeten deze concentraties worden verminderd. De overheid en industrie willen dit probleem samen aanpakken.

Hoe verloopt deze aanpak?

De verschillende overheden en Phytofar, de vereniging van de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Tekortkomingen in Waals pesticidenbeleid

Akkerbouw Het Rekenhof heeft een audit uitgevoerd van het beleid voor het duurzaam gebruik van gewasbeschermingsmiddelen in het Waals Gewest. Het Rekenhof is nagegaan of dat beleid de Europese doelstellingen omzet en of de Waalse plannen die ertoe bijdragen op doeltreffende, gecoördineerde en gerichte wijze ten uitvoer worden gelegd.
Meer artikelen bekijken