Startpagina Maïs

Thomas Truyen (Limagrain) : ‘Geïntegreerde aanpak van zaadontsmettingen’

“Door het beperkt beschikbaar zijn van Mesurol en het verbod op het gebruik van Thiram wordt 2020 een bijzonder jaar op het vlak van zaadontsmettingen in de maïsteelt. Meer dan ooit is een geïntegreerde aanpak nodig”, stelt Limagrain-topman Thomas Truyen. Korit en Starcover Force bieden antwoorden.

Net zoals voor andere teelten was 2019 ook voor de maïsteelt bijzonder. “De heel koude meimaand zorgde voor de traagste maïsopkomst in jaren. In het groeiseizoen kenden we 3 hittegolven tijdens de zomer, wat onder andere zorgde voor slechte bevruchting, steriele kolven en bladverbranding.”

Maïsrassen

In de kuilmaïsrassen ligt de focus in 2020 op de sterke Limagrain-rassen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Maïs

Raphaël Liégois neemt maïs mee naar ruimtestation

Maïs De Belgische astronaut Raphaël Liégeois zal tijdens zijn ruimtemissie naar het internationaal ruimtestation ISS in 2026 3 wetenschappelijke experimenten van Belgische onderzoekteams uitvoeren. Hij onderzoekt onder andere hoe gewichtloosheid de groei van maïs beïnvloedt.
Meer artikelen bekijken