Startpagina Actueel

In bijna 20 jaar is landbouwareaal in Vlaanderen met 2% gedaald

Vlaanderen telde in 2019 ruim 620.000 ha landbouwareaal. Dat is 46 % van de totale Vlaamse grondoppervlakte. Tussen 2001 en 2019 is dat 2,1 procent minder landbouwareaal. Deze daling is vooral een gevolg van de afname van de oppervlakte voor voedergewassen, weiden en maïs. Ook de oppervlakte braakland liep sterk terug.

Voedergewassen namen in 2019 57% van het landbouwareaal in. Dat illustreert het grote belang van de veehouderij in Vlaanderen. De akkerbouw is goed voor 34% van het landbouwareaal. In de akkerbouw is de graanteelt de grootste activiteit, het telen van aardappelen en suikerbieten komen op de 2de en 3de plaats.

9% van landbouwareaal voor tuinbouw

De tuinbouw neemt 9% in van het landbouwareaal. Ruim de helft van dat areaal wordt gebruikt voor de groenteteelt. De...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Hakselen is de boodschap

Maïs 2025 kenmerkt zich als een erg vroeg jaar. De kuilmaïs rijpte sneller af als gevolg van de aanhoudende droogte. De meeste rassen zijn nu dus hakselklaar.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Philippe Hoornaert

Staden, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vlaams Agrarisch Centrum cv

Merelbeke, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures