Startpagina Actueel

25.000 kippen afgeslacht in Denemarken

De Deense veterinaire dienst heeft bekendgemaakt dat ze in het westen van het land een haard van vogelgriep heeft gevonden en dat ze de afslachting van 25.000 kippen heeft bevolen. Ook geldt een tijdelijk uitvoerverbod voor kippen en eieren buiten de Europese Unie.

Leestijd : 1 min

Een lot van 25.000 kippen wordt afgemaakt in de stad Randers omdat ze getroffen zijn door vogelgriep”, aldus de veterinaire dienst. Het gaat om de H5N8-stam van het virus. Na een uitbraak in Rusland en Kazachstan deze zomer vond de voor de mens niet gevaarlijke verspreiding plaats.

Belga

Lees ook in Actueel

Grote Modder op de Weg-borden zijn efficiënter

Akkerbouw Vorig jaar introduceerden de leverancier en de provincie West-Vlaanderen Modder op de Weg-borden die een stuk groter zijn dan de oorspronkelijke borden en dat blijkt een goede zet. Gemeentebesturen en landbouwers merken dat die grote borden efficiënter zijn in het waarschuwen van de andere weggebruikers.
Meer artikelen bekijken