Startpagina Actueel

25.000 kippen afgeslacht in Denemarken

De Deense veterinaire dienst heeft bekendgemaakt dat ze in het westen van het land een haard van vogelgriep heeft gevonden en dat ze de afslachting van 25.000 kippen heeft bevolen. Ook geldt een tijdelijk uitvoerverbod voor kippen en eieren buiten de Europese Unie.

Leestijd : 1 min

Een lot van 25.000 kippen wordt afgemaakt in de stad Randers omdat ze getroffen zijn door vogelgriep”, aldus de veterinaire dienst. Het gaat om de H5N8-stam van het virus. Na een uitbraak in Rusland en Kazachstan deze zomer vond de voor de mens niet gevaarlijke verspreiding plaats.

Belga

Lees ook in Actueel

Kweekvleesinstallatie op Nederlands melkveebedrijf

Veeteelt De Nederlandse melkveehouder Corné van Leeuwen heeft als een van de eersten ter wereld een installatie op zijn boerderij om kweekvlees te produceren. De Nederlandse start-up RespectFarms wil zo laten zien hoe boeren vlees direct uit cellen kunnen maken en hoe boeren kweekvleesproductie kunnen integreren in hun bedrijfsvoering.
Meer artikelen bekijken