Startpagina Archief

Soja telen op Vlaamse bodem is een feit

Vorige week werd in de buurt van het Vlaams-Brabantse Landen onder grote persbelangstelling toegelicht dat men er in geslaagd is om soja op Vlaamse bodem te telen. De succesvolle realisatie is te danken aan een goede samenwerking tussen publieke en private partners. Ondertussen zijn er vijf Vlaamse ‘pionierboeren’ die soja telen op hun akkers.

Voor het welslagen van de Vlaamse sojateelt zetten het IlLVO, het Departement Landbouw en Visserij, samen met Alpro en Aveve de schouders onder een project om in Vlaanderen soja te telen voor de voedingssector (menselijke consumptie). Minister Joke Schauvliege vond het alvast een fantastisch initiatief dat ze volmondig steunt.

Minder eiwitimport

Minister Schauvliege verwees in haar toelichting nog naar het actieplan alternatieve...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Aandacht voor regeldrang op opening van Werktuigendagen

Actueel Federaal minister van Administratieve vereenvoudiging Vincent Van Peteghem gaf op de opening van de Werktuigendagen in Oudenaarde op 20 september aan dat er ook in de landbouw nood is aan het tegengaan van ‘regulitis’. Van Peteghem verving Vlaams minister Jo Brouns die als lid van de Vlaamse regering rond de tafel zit voor begrotingsbesprekingen.
Voir plus d'articles
Meest gelezen