Startpagina Archief

Tinkers: rustig en veelzijdig

Velen kennen de Tinker als het bonte paard met de lange manen wel. Dat is het wat hem aantrekkelijk maakt. Ook door het rustige karakter en zijn veelzijdigheid is hij echter populair.

Leestijd : 2 min

Aan de onderbenen zit het kenmerkende dichte zijdeachtige 'behang'. De schofthoogte dient op 3-jarige leeftijd minimaal 1m35 en maximaal 1m70 te zijn. De meest voorkomende kleuren zijn bont: zowel zwart bont (piebald), vosbont (skewbald) en driekleurige paarden. Af en toe zie je een palomino of zelfs palomino bont.

Ook komen blauw-bonte Tinkers voor (grijs) en geheel zwarte of bijna helemaal witte paarden. De tinker is een paard dat hard kan werken, geduldig is en betrouwbaar. Een paard dat kalmte uitstraalt, ongeacht de leeftijd of het trainingsniveau. Dit ras heeft een goed uithoudingsvermogen in stap en draf. Hij is rustig, maar toch levendig. Tinkers zijn goede springers, maar ook dressuur en western rijden gaat hen goed af. Het is dus een prima recreatiepaard voor het aangespannen rijden en onder het zadel.

Dit alles heeft Rony Bussens uit Lokeren en voorzitter van het stamboek, overtuigd om een tinker te kopen. Hij vertelde ons: “Het begon met 1 tinker. Die had een veulen en was nog eens zwanger ook. Ik had ineens 3 tinkers. De microbe had mij te pakken. Momenteel heb ik 7 merries en 2 hengsten. Ik ben al 10 jaar voorzitter van het Belgisch Tinker Stamboek. De vereniging telt menige leden die de paarden berijden en ikzelf rij recreatief met de koets. De mooiste momenten die ik beleef, zijn de tochten in de bossen en aan zee, alsook de vele belevenissen met de leden tijdens de georganiseerde activiteiten.”

Bernard Lenaerts

Actueel

Voir plus d'articles
Meest gelezen