Startpagina Archief

Kampioen in liters melk en makkelijke runderen in de stal

Voor koeien met hoge productiewaarden in liters melk kom je al vlug uit bij het ras Holstein. “Het zijn ook gemakkelijke runderen. Alleen de vruchtbaarheid kan soms wat beter. Heel veel energie gaat blijkbaar naar de productie van melk.” Op het melkveebedrijf van Jacques Monbaillieu en zoon Dieter en Bernice Bocket draait het allemaal om die Holsteins, elke dag van het jaar.

Voor wie alles wil weten over het Holsteinras loopt het best langs op het melkveebedrijf van Jacques Monbaillieu, zijn vrouw Bernice Bocket en hun zoon Dieter, die het bedrijf Vlabel Holsteins verder zet. In het West-Vlaamse Boezinge (bij Ieper) worden 120 zwartbonte Holstein-koeien gemolken en zijn er 120 stuks jongvee. Het bedrijf werd in 1977 opgestart en werd in verschillende fases uitgebouwd. De grootste vernieuwing was in 2014 met de bouw van een nieuwe melkveestal.

Van Nederland naar Amerika

Maar eerst terug naar die...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Aandacht voor regeldrang op opening van Werktuigendagen

Actueel Federaal minister van Administratieve vereenvoudiging Vincent Van Peteghem gaf op de opening van de Werktuigendagen in Oudenaarde op 20 september aan dat er ook in de landbouw nood is aan het tegengaan van ‘regulitis’. Van Peteghem verving Vlaams minister Jo Brouns die als lid van de Vlaamse regering rond de tafel zit voor begrotingsbesprekingen.
Voir plus d'articles
Meest gelezen