Startpagina Archief

“Jagen is meer dan schieten alleen”

Heel het jaar door kan gejaagd worden, maar niet op alle diersoorten. De jacht op haas en fazanten start op 15 oktober, en lijkt het meest bekend onder de algemene bevolking. “We merken echter op dat de meeste mensen niet weten wat de jacht eigenlijk inhoudt”, vertelt Geert Van den Bosch, algemeen directeur van Hubertus Vereniging Vlaanderen. “Het is meer dan met een geweer schieten. Wij als vereniging moeten een sleutelrol spelen in de communicatie naar de buitenwereld toe.”

Over het algemeen spreekt de jacht op wild bij de meeste mensen tot de verbeelding. De man die op een mooie dag gewapend een bos betreedt en je een lapje vlees schiet voor de volgende dag. Jagen is echter zo veel meer dan dat. En dat wil Hubertus Vereniging Vlaanderen graag uitdragen naar de bevolking.

Landbouwleven sprak met...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Kabinet Brouns wil goedkeuring ammoniakemissiereducerende technieken versnellen

Stikstof Op 1 juli publiceerde het WeComV (Wetenschappelijk Comité Luchtemissies Veeteelt) zijn finaal adviesrapport over de actualisering van de PAS-lijst ‘Deel 1: R1-vloersystemen’. Daarin stelde het de emissiereductiepercentages van een aantal vloersystemen voor rundveehouders bij. Veehouders kunnen diverse managementmaatregelen nemen om de stikstofuitstoot van hun bedrijven te reduceren.
Voir plus d'articles
Meest gelezen