Startpagina Archief

Sector verwerkt jaarlijks 1 miljoen ton diepgevroren groenten

Vlaanderen is de grootste speler op de wereldwijde markt van diepvriesgroenten. In 2020 is de uitvoer ervan goed voor 1,2 miljard euro. Jaarlijks worden hiervoor ruim 1 miljoen ton groenten verwerkt.

Leestijd : 1 min

Dat de Vlaamse agrohandel in groenten een positief handelssaldo van ruim 785 miljoen euro oplevert, is vrijwel uitsluitend te danken aan het aandeel van de verwerkte groenten.

Uit cijfers van VLAM blijkt dat in 2020 elke Belg gemiddeld 3,9 kg diepvriesgroenten, 2,9 kg groenteconserven en 2,1 groenten in bokaal consumeert. Het begrijpelijk dat er op de binnenlandse markt geen groei te verwachten is.

Diepgevroren

De markt situeert zich dus vooral in het buitenland. Na een heel sterke groei vanaf de jaren 70 en 80 stabiliseerde in het laatste decennia de export van diepgevroren groenten uit België. Die export bedraagt de voorbije jaren 1,4 miljoen ton diepgevroren groenten, goed voor 1,2 miljard euro. De grootste afnemer van Belgische diepvriesgroenten blijft Duitsland, met bijna 300.000 ton, gevolgd door Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. De voorbije jaren werd voornamelijk groei genoteerd richting onder meer Nederland, Polen, Verenigd Koninkrijk, en in mindere mate richting de Verenigde Staten.

Conserven

De Belgische buitenlandse handel van groenteconserven ligt beduidend lager dan die van diepgevroren groenten. Er werd de voorbije jaren wel winst geboekt: van 190.821 ton in 2011 tot 192.794 ton in 2015 tot 290.337 ton in 2020. Ook hier is de voornaamste afnemer Duitsland, gevolgd door Nederland en Frankrijk. De Verenigde Staten en Canada importeren samen ruim 12.000 ton groenteconserven.

LV

Actueel

Johan De Wilde, een Waalse varkenshouder met de blik op de toekomst

Varkens In een sector die constant evolueert, zoals de veeteelt, is het verstandig om ver genoeg vooruit te plannen, als je niet voor verrassingen wil komen te staan. Johan De Wilde, varkenshouder in Geldenaken (Jodoigne, Waals-Brabant), begrijpt dat maar al te goed. Met zijn nieuwe stallen heeft hij zich gericht op een heldere en modulaire indeling en ruimtebesparing, zodat hij en zijn dieren met een gerust hart de toekomst tegemoet kunnen gaan.
Voir plus d'articles
Meest gelezen