Startpagina Archief

Eerst vergoeding voor opgelegde maatregelen

Er is wat onduidelijkheid over een vergoeding die landbouwers zullen krijgen in de buurt van de vervuilde 3M-site in Zwijndrecht. “Het gaat over een vergoeding voor de geleden schade door de opgelegde maatregelen en niet voor de PFAS-verontreining zelf”, zet minister Hilde Crevits de puntjes op de i.

Vlaams parlementslid Mieke Schauvliege (Groen) vroeg in de commissie Landbouw meer uitleg over de schadevergoeding die landbouwers in buurt van de vervuilde 3M-site in Zwijndrecht zullen ontvangen.

Landbouwers die op deze regeling een beroep willen doen, kunnen tot 18 februari een aangifte indienen.

“De aangifte bevat een aantal schaderubrieken, zoals omzetverlies, bijkomende operationele kosten, bijkomende investeringen, bijkomende arbeidstijd...”, verduidelijkt Vlaams minister Hilde Crevits.

De ingediende...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Brouns: "De consument moet trots zijn op onze eigen wijn"

Fruit Vlaams minister van Landbouw Jo Brouns heeft op 18 september druiven geplukt in de wijngaarden van het kasteel in het Limburgse Genoelselderen, nabij Riemst. Tijdens het werkbezoek riep de minister op om meer chauvinisme aan de dag te leggen voor producten uit eigen streek, in plaats van de voorkeur te geven aan ingevoerde buitenlandse producten. "Slechts 3% van de Belgen drinkt regelmatig Belgische wijn, terwijl 81% van de wijndrinkers aangeeft dat in de toekomst wel te willen doen", aldus de minister.
Voir plus d'articles
Meest gelezen