Startpagina Archief

Succesvol graan telen start nu

We stevenen af op hoogstwaarschijnlijk een ‘graanjaar’. Vele telers zaaien nu wintergranen

uit dankzij de goede prijsvorming. Ook in de typische groentestreken wordt mede door het uitblijven van de groentecontractprijzen volop ingezet op graan.

De grondeigenaar die normaal gronden verpacht zet nu zelf graan, wordt vastgesteld. Ook telers die nog nooit graan in hun groenteteeltplan hadden, zetten echter graan op eigen velden.

Talrijke voordelen

De graanteelt is een ideale vruchtwisselaar, die ook nog eens goed opbrengt. Tevens laat het toe om na de oogst een groenbemester te zaaien, wat verplicht is volgens de wetgeving. Bijkomend is een nitraatresidubepaling in de graanteelt gemakkelijker haalbaar, dan in groentepercelen. Er zijn dus heel wat voordelen.

De...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Sodiaal leent 70 miljoen euro voor innovatie

Bedrijfsnieuws De Europese Investeringsbank (EIB) geeft een lening van 70 miljoen euro aan Sodiaal, de grootste zuivelcoöperatie van Frankrijk en de op 2 na grootste van Europa, voor de financiering van haar onderzoeks-, ontwikkelings- en innovatieprogramma's voor de periode 2025-2028.
Voir plus d'articles
Meest gelezen