Startpagina Archief

Sabam zoekt oplossing voor vergoeding bij

tractortochten

In het Nieuwsblad van 4 januari verscheen een bericht waarin de Sabam-vergoeding gehekeld wordt die deelnemers aan verlichte tractortochten rond de kerstperiode moeten betalen. Voor Sabam zijn deze tochten een nieuw fenomeen.

Navraag leert ons dat Sabam eigenlijk door de verlichte tractortochten met een nieuw gegeven geconfronteerd wordt, waarvoor het tarief voor stoeten wordt toegepast.

De vergoeding die Sabam int, is een vergoeding voor het creatieve werk van de maker van de muziek. Aan dit gegeven wordt snel voorbijgegaan. Sabam heeft hiervoor het mandaat van auteurs en componisten, dus is het hun plicht om een vergoeding te innen wanneer muziek wordt gespeeld.

Nieuw gegeven

Als we naar Sabam bellen, krijgen we woordvoerder Olivier...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Zwarte bladluizen duiken op in suikerbietvelden

Bieten De laatste dagen ontvangt het Bieteninstituut (KBIVB) steeds meer meldingen van suikerbietenpercelen waar zwarte bladluiskolonies (Aphis fabae) opduiken. Deze toename is echter sterk plaatsgebonden: niet alle velden zijn getroffen, en de plaagdruk varieert aanzienlijk van perceel tot perceel.
Voir plus d'articles
Meest gelezen