Startpagina Archief

Hoger slachtgewicht

is een trend

De Belgische slachterijen hebben in de eerste 10 maanden van 2024 een grotere vleesproductie gerealiseerd dan in de vergelijkbare periode van 2023. Dat blijkt uit de gegevens van het nationaal statistiekbureau Statbel. De sterke terugval van de volumes verwerkte varkens, runderen en braadkippen die een jaar geleden viel te noteren heeft plaats gemaakt voor een – bescheiden – plusje. Het ziet ernaar uit dat er na 5 jaar onrust, onder meer als gevolg van de Covid-19-malaise en de in de Europese Unie rondwarende Afrikaanse varkenspest, iets meer stabiliteit kan ontstaan.

Vooral voor de Belgische varkensslachters is het tot nog toe behaalde resultaat in 2024 respectabel, gezien de terugval van de productie in landen als Nederland en Denemarken. Afgaande op het aantal slachtingen van Nederlandse vleesvarkens ligt deze productie bij ons buurland ongeveer 2% onder die van 2023.

Hoger slachtgewicht bij varkens

De Belgische slachterijen boekten volgens de Statbel-cijfers juist 0,4% meer in de categorie...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Inzetten op melken in de weide

Libramont Melken in de weide lijkt voor sommige boeren meer te zijn dan alleen een keuze: het is ook een manier van leven of een andere manier om naar hun werk te kijken. Regen of zonneschijn, de Waalse boer Thibault Gérardy brengt 4 uur per dag door in de weide met zijn koeien om deze taak uit te voeren. Dat gebeurt allemaal met zijn eigen machine, die hij geërfd heeft van zijn grootmoeder van moederskant.
Voir plus d'articles
Meest gelezen