Startpagina Archief

Slimme boeren

maaien vroeg

Ook in de commissie Omgeving kwam het ophefmakende graspollenonderzoek dat overal de media haalde aan bod. Ondanks duiding van experten over de gangbare praktijk van graslandbeheer wil Bieke Verlinden (Vooruit) bijkomende duiding.

In Vlaanderen worden de meeste graspercelen waarop bemesting plaatsvindt, vroeg gemaaid. Dat gebeurt om een hoog proteïnegehalte in het gras te hebben en om het gemakkelijk te kunnen inkuilen. “Met andere woorden”, zegt minister Jo Brouns (cd&v), bevoegd voor Leefmilieu en Landbouw, “een slimme boer laat zijn gras niet in bloei komen.” Het gras wordt gemaaid voordat er een bloem op komt en voordat de pollen kunnen ontstaan.

Geen conclusies trekken

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Minister Clarinval prijst Belgische peren aan in Japan

Fruit Federaal minister van Landbouw David Clarinval (MR) mikt op een doorbraak in de export van Belgische peren naar Japan. Die is al 13 jaar geblokkeerd. Tijdens een ontmoeting met zijn Japanse ambtgenoot Shinjiro Koizumi op dinsdag 16 september in de Japanse hoofdstad Tokio legde hij de kwestie op tafel.
Voir plus d'articles
Meest gelezen