Startpagina Actueel

Franse boeren vrezen voor wijn- en fruitoogst na strenge vorst

Na een reeks nachten met strenge vorst vrezen veel Franse wijnbouwers en fruittelers voor hun oogst. De omvang van de schade wordt momenteel vastgesteld, zei de Franse premier Jean Castex tijdens een bezoek aan getroffen boeren in Colombier-le-Cardinal in de zuidelijke regio Ardèche.

De Franse premier beloofde extra financiële steun, nadat zijn landbouwminister al hulp uit een rampenfonds voor de landbouw had aangekondigd. Honderden boerderijen zijn getroffen. Wijnbouwers in de Bourgogne of in het Rhônedal verwachten een vrijwel volledig mislukte oogst.

Tot 90 % verlies

Zo spreekt een wijnboer in het departement Landes van minstens 90 % verlies. Na vrij milde en lenteachtige...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Nederland verhoogt aantal controles tegen salmonella bij pluimvee

Pluimvee Na zorgwekkende cijfers over een verhoogd voorkomen van Salmonella Enteritidis in de Nederlandse pluimveesector sinds mei 2023, heeft de ontslagnemende Nederlandse minister van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) Femke Wiersma (BBB) de sector gevraagd om extra maatregelen te nemen.
Meer artikelen bekijken