Startpagina Veeteelt

Werchter speelt muziek op basis van koeienmest

Op de Laerhoeve in Kalmthout staan 170 melkkoeien die zorgen voor groene stroom op Werchter Parklife. Wim Verbreuken en Petra Thys zetten al jaren in op duurzaamheid en kunnen nu door middel van een biogascentrale 60 gezinnen voorzien van groene energie.

Een primeur in de festivalsector, want Werchter stapt volledig over op groene stroom. De melkkoeien op de Laerhoeve zorgen voor een deel van die stroom via hun mest. Jaarlijks haalt het bedrijf een productie van zo’n 350.000 kWh. Het energieoverschot wordt op het net gezet voor klanten van energieplatform Bolt. Één van de afnemers is dit jaar Werchter Parklife.

Duurzaam bedrijf

De Laerhoeve laat zien hoe de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

Antibacteriële resistentie bestrijden is van levensbelang

Veeteelt Tussen 18 en 24 november wordt de strijd tegen antibioticaresistentie, waardoor antibiotica waardeloos worden, in de schijnwerpers gezet. “Zowel vandaag als in de toekomst moeten we ons bewapenen tegen antibacteriële resistentie”, benadrukt Fabiana Dal Pozzo van Amcra, het Belgisch kenniscentrum voor antibioticagebruik en -resistentie bij dieren.
Meer artikelen bekijken