Startpagina Actueel

Stuifschade vermijden door spuiten papiercellulose

Het spuiten van papiercellulose om stuifschade tegen te gaan is in Nederland al vele jaren een gangbare praktijk. Bij ons is er echter nog geen erkenning voor. Maar de voordelen zijn er wel. Zo bleek op een demoproject van het departement Landbouw & Visserij, in samenwerking met Inagro, Vegras en Ingro.

Door de klimaatverandering wordt het voorjaar niet alleen warmer, vaak staat er ook veel wind. Het stuiven van wind heeft dan ook een grote impact op jonge gewassen. “Voornamelijk fijnzadige gewassen zoals uien, wortelen, schorseneer, spinazie, cichorei, bieten maar ook maïs... kunnen zwaar afzien in hun groei van de windschade”, duidt Bart Debussche van het departement Landbouw & Visserij.

Voorkomen is de boodschap...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Oorlog in Midden-Oosten doet voedselprijzen stijgen

Economie De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen die in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
Meer artikelen bekijken