Startpagina Actueel

Manifestatie in Brussel tegen nakende hervorming GLB

Minstens 200 personen, volgens een raming van de politie, hebben vrijdagmiddag op het Luxemburgplein in Brussel gemanifesteerd tegen de nieuwe hervorming van het Europees Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) voor de periode 2023-2027, waarover dinsdag door het Europees Parlement moet worden gestemd.

De demonstranten droegen tal van borden, met slogans als "#Change the Cap! "En" #Vote this CAP down!". "Kleinschalige duurzame landbouw kan de planeet koelen" stond in het groen op een groot spandoek aan de voet van het podium. Twee boeren en mensen vermomd als bijen, die een kist droegen die het verdwijnen van de biodiversiteit symboliseert, acteerden dat ze stierven onder een spray van pesticiden.

Intensieve landbouw wordt voorgetrokken...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

De mooiste herfstkleuren in de natuur en in je tuin

Tuin De zomer van 2025 was, volgens het KMI, de op 3 na warmste zomer sinds het begin van de metingen in 1833, met een gemiddelde temperatuur van 19,3 °C in Ukkel. Het was ook een van de droogste zomers in meer dan honderd jaar, met slechts de helft van de normale neerslag gedurende de lente en zomer samen. De zomer kende 2 hittegolven en veel zonuren, met name in juni en augustus, maar het mooie liedje is alweer uit.
Meer artikelen bekijken