Startpagina Bieten

Plaats zitstokken voor roofvogels

Het Bieteninstituut herinnert er aan om preventief zitstokken te plaatsen in open zones om de natuurlijke predatie van bosmuizen door roofvogels te bevorderen.

Leestijd : 1 min

Bodembedekkers die nog niet vernietigd of verwerkt zijn, alsook graskanten zijn perfecte toevluchtsoorden voor bosmuizen.

Een controle van de populatie bosmuizen kan bevorderd worden door het plaatsen van zitstokken voor roofvogels (dag en nacht), vooral nabij risicozones. Deze techniek wordt voorgesteld in het kader van IPM.

Roofvogels hebben graag een panoramisch uitzicht. Hoe hoger ze zitten, hoe groter hun waarnemingsbereik. De zitstok zelf moet horizontaal, goed verankerd en slipvrij zijn (ruw hout). Het moet 3-5 cm breed (of diameter) en 20 cm lang zijn. De zitstokken moeten nu reeds worden geplaatst zodat deze vogels eraan wennen. Zij moeten minstens 2,50 m hoog zijn en aan de rand van het veld worden geplaatst (om ze niet te hoeven verwijderen bij landbouwwerkzaamheden), in de nabijheid van graskanten of andere schuilplaatsen voor kleine knaagdieren.

KBIVB

Lees ook in Bieten

EU schort gunstig regime voor import ruwe rietsuiker tijdelijk op

Bieten De lidstaten van de Europese Unie hebben op 30 april een voorstel van de Europese Commissie aangenomen, op initiatief van België, dat tot doel heeft om de druk van goedkope suikerimporten op de Europese markt te verminderen. Dat heeft Waals minister van Landbouw Anne-Catherine Dalcq (MR) bekendgemaakt.
Meer artikelen bekijken