Startpagina Bedrijfsnieuws

Nestlé gaat cacaoboeren betalen om kinderen naar school te sturen

In de strijd tegen kinderarbeid in de cacaoteelt gaat de Zwitserse voedingsgigant Nestlé een project uitbreiden dat cacaoboeren en hun familie extra geld toekent als ze hun kinderen naar school sturen. Bedoeling is zo de in de cacaoteelt wijdverspreide kinderarbeid minder interessant te maken. Het project loopt nu al in Ivoorkust, en wordt uitgebreid naar Ghana. Tegen 2030 zal het bedrijf hiervoor jaarlijks 1,25 miljard euro uitgeven, maakte het donderdag bekend.

De landbouwgezinnen hebben recht op het geld als ze hun kinderen naar school sturen, betere landbouwtechnieken toepassen of andere inkomstenbronnen zoeken, zoals kippen kweken of andere gewassen telen. Per jaar heeft zo’n gezin dan recht op maximaal, omgerekend, 480 euro, en dat bedrag staat los van de cacao-opbrengst. Na 2 jaar wordt dat bedrag gehalveerd. Nestlé maakt zich sterk dat de productieverbeteringen tegen dan al voor extra inkomsten zullen zorgen.

Kinderarbeid...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Bedrijfsnieuws

Nieuwe invoerder toont Unimog-gamma

Bedrijfsnieuws Eind 2023 werd de firma Van Dyck Marcel Belgium uit Houtvenne invoerder van Unimog. De import en verdeling staan ondertussen op poten, waardoor het tijd werd om de fabrikant en zijn producten voor te stellen aan de vakpers.
Meer artikelen bekijken