Startpagina Actueel

CAG brengt collecties in kaart en ontsluit 1.000 unieke filmproducties over ons agrarisch erfgoed

Het Centrum voor Agrarische Geschiedenis (CAG) werkt permanent aan het in kaart brengen en ontsluiten van het erfgoed van landbouw, voeding en het landelijk leven. “Vandaag zijn 1.000 unieke filmproducties uitgebreid beschreven”, zegt Sven Lefèvre van het CAG.

Filmmateriaal is een belangrijke, maar vaak onderbelichte bron. In oktober 2018 startte het CAG daarom met het project Cinema Rural. “Het platteland en de landbouw zijn al sinds het interbellum onderwerp, maar ook producent van duizenden filmproducties”, legt Sven Lefèvre, projectmedewerker Cinema Rural, uit.

Bewegend verleden

“De makers van dit bewegend verleden lopen sterk...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

De hazelnoot: een nieuwe diversificatie

Fruit ‘s Morgens chocopasta smeren op onze boterham is een gewoonte geworden. Enkele jaren geleden stond palmolie als ingrediënt daarvan ter discussies, maar hoe zit het met hazelnoten? Hoewel hazelnoten vooral in Italië worden geproduceerd, gedijt de boom ook goed in onze streken. Enkele jaren geleden zijn Benoît Genin en Pierre-Olivier Bonhomme begonnen met de productie van Belgische hazelnoten. Het is een boeiende teelt, maar ze vereist wel wat kennis en ervaring.
Meer artikelen bekijken