Startpagina Maïs

Adviezen voor onkruidbestrijding in maïs (deel 1)

Onkruidbestrijding is een belangrijk aandachtspunt in de teelttechniek van maïs. Wat onkruidbestrijding betreft, staat men voor tal van uitdagingen.

Door monocultuur wordt, voornamelijk op lichtere bodems, een toenemende onkruiddruk vastgesteld, onder andere door een stijgende aanwezigheid van gierstgrassen, maar ook door de toenemende problematiek van knolcyperus en van doornappel of datura.

De introductie van nieuwe gierstgrassen die anders reageren op bekende werkzame stoffen verergert alleen maar deze problematiek. Verder worden ook meer en meer beperkingen opgelegd aan de toegelaten herbiciden.

Zo...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Maïs

Opvolging van de afrijping van kuilmaïs is gestart

Maïs De staalnames voor de opvolging van de afrijping van de maïs door de partners van het Landbouwcentrum Voedergewassen (LCV) zijn terug gestart. De eerste monstername gebeurde op 7 augustus, dat is 3 weken vroeger dan in 2024. Ook de oogst 2025 kondigt zich veel vroeger aan.
Meer artikelen bekijken