Startpagina Aardappelen

Daling Belgapomnotering gestopt

Belgapom deed op vrijdag 8 september volgende prijsnoteringen:

Leestijd : 1 min

De Belgapomprijs voor vroege aardappelen bedraagt 3,00 euro/100 kg (BTW excl.) of 3,18 euro/100 kg (BTW incl). Daarmee is de prijs dezelfde als vorige week. De marktstemming is daarom nog steeds flauw, met een aanbod dat groter is dan de vraag.

De Belgapomprijs voor vroege aardappelen is de meest gehanteerde prijs waargenomen op de vorige werkdag voor machinegerooide aardappelen van vroege rassen voor verwerking tot diepgevroren aardappelproducten , veldgewas 35 mm+, frietgeschikt, af producent, los op wagen, voor onmiddellijke levering/ophaling.

De Belgapomprijs wordt vastgesteld door een commissie met vier vertegenwoordigers uit de sectie verwerking en vier vertegenwoordigers uit de sectie handel van Belgapom.

Lees ook in Aardappelen

Vlaamse export van aardappelbereidingen vorig jaar kwart lager

Economie Vlaanderen blijft volgens het jaarlijkse agrohandelsrapport een netto-exporteur van agrarische producten in 2025. Het handelsoverschot in de sector van de agrarische producten bedraagt 9,5 miljard euro. Hoewel aardappelbereidingen het meest bijdragen aan het positieve handelssaldo, daalde de uitvoer van aardappelbereidingen in 2025 met 23%.
Meer artikelen bekijken