Jubilerende Aardappeldemodag is na 25 jaar relevanter dan ooit
De 17de editie van de Aardappeldemodag vond plaats midden in een zeer bewogen aardappeljaar. Aan gespreksstof voor de ruim 4.500 bezoekers, was dan ook geen gebrek in Westmaas.

Op 2 september kwam de gehele Nederlandse aardappelsector bijeen voor een informatieve en gezellige dag. 2026 is een jaar van uitersten voor de aardappelsector. Daar werd door veel sprekers bij stilgestaan. Een slechte marktsituatie werd opgevolgd door een extreem droog en warm groeiseizoen. Het zijn slechts 2 van de vele uitdagingen waar aardappeltelers en bedrijven in de sector mee te maken hebben. Tijdens de kennissessies werd hier uitgebreid bij stilgestaan door de sprekers.
Vooruit met de friet!
De Aardappeldemodag werd geopend door Richard Harrison, managing director Plant Sciences Group van Wageningen University and Research. Ook hij stond stil bij de dynamiek van de aardappelsector en wat dit vraagt van eenieder die hierin actief is. “Wageningen UR draagt zijn steentje bij door, samen met het bedrijfsleven, nog meer onderzoek uit te voeren in de sector. Dat doen we voor én samen met de praktijk”, sprak hij in zijn opening. Volgens Harrison zit er maar een ding op: “Vooruit met de friet!”
Demonstraties in trek
Vorige editie werd een geheel andere weg ingeslagen door dé aardappelvakbeurs voor Nederland, met veel meer aandacht voor kennisdeling en ontmoeting. “Dit concept hebben we deze editie verder verfijnd”, legt Leanne Mol - Van de Erve van de beursorganisatie uit. “Zo kent deze editie minder presentaties in totaal en hebben we voor meer verdieping gekozen. Daarnaast zijn de machinedemonstraties teruggekeerd, in de vorm van een loslijn- en sorteerdemonstratie. Voor het sorteren en lossen in kisten vanuit onderlossers was veel belangstelling.”

Farm24 winnende startup
Ook nieuw deze editie was het Startup Plein, waarbij 4 veelbelovende innovaties voor de aardappelsector het tegen elkaar opnamen. Gedurende de dag werd het plein zeer goed bezocht. Farm24 kwam bij zowel de publiekstemmen als met het juryoordeel als winnaar uit de bus.
Mooie editie 2026, opnieuw paraat in 2028
Wat in 2001 begon als bescheiden bijeenkomst voor regionale aardappeltelers is in 25 jaar tijd uitgegroeid tot het grootste kennisevent voor de aardappelsector in Nederland. Editie 2026 kende zelfs een groei in het aantal standhouders, wat laat zien dat de deelnemende bedrijven de ruimte voor kennis, verdieping en ontmoeting waarderen.
“De beurs heeft ons opnieuw laten zien hoeveel kracht er zit in samenwerken en kennis delen. We hebben veel waardevolle gesprekken gevoerd, nieuwe contacten gelegd en vooral veel inspiratie opgedaan om samen verder te bouwen aan een toekomstbestendige aardappelketen”, aldus standhouder PotatoNext
Naast terugkijken op een mooie editie kijkt de beursorganisatie alweer vooruit naar de volgende editie. Die staat gepland voor eind augustus of begin september 2028. “De huidige editie heeft voor ons wederom duidelijk gemaakt dat we de goede weg zijn ingeslagen. We doen er met elkaar alles aan om over 2 jaar wederom een interessante en inspirerende ontmoetingsplaats voor de aardappelsector neer te zetten”, besluit Mol - Van de Erve.





