Startpagina Akkerbouw

Argentinië wil export stimuleren met behulp van ’sojadollar’

De Argentijnse centrale bank wil het boeren gemakkelijker maken om sojaproducten te exporteren. Dat wil het onder andere doen door de boeren Amerikaanse dollars onder gunstigere voorwaarden te laten verkrijgen dan de officiële wisselkoers. De Argentijnse kranten La Nación en Clarín omschreven de maatregel al als de ‘sojadollar’. Die zou vanaf 31 augustus beschikbaar zijn.

Leestijd : 1 min

Argentinië is een belangrijke producent en exporteur van landbouwproducten zoals graan en soja. De landbouwsector is er goed voor circa 70% van de valutaopbrengsten van het land.

De landbouwers klagen echter over hoge belastingen, valutabeperkingen en inflatie. Vele producten hebben daarnaast met hoge exportheffingen af te rekenen.

Argentinië bevindt zich in een ernstige economische en politieke crisis.

Belga

Lees ook in Akkerbouw

Johan en Dieter Debruyne winnen tweede Koperen Kievit-award

Akkerbouw Johan en Dieter Debruyne, die in Diksmuide het vleesveebedrijf Hof ter Wilgen uitbaten, zijn de winnaars van de tweede editie van de Koperen Kievit-award. Met deze award zet Boerennatuur Vlaanderen landbouwers in de kijker die zich op uitzonderlijke wijze inzetten voor de natuur, het milieu en het landschap op en rond hun bedrijf.
Meer artikelen bekijken