Startpagina Varkens

Met de historisch hoge energieprijzen wordt energiebesparing steeds belangrijker

De voorbije weken organiseerde Inagro enkele studieclubs voor de Young Farmers varkenshouderij. Dit is een groepje jonge varkenshouders die op geregelde tijdstippen samenkomt om sectorgerichte thema’s te bespreken en om kennis uit te wisselen met elkaar. Deze keer kwam het actuele thema energie aan bod.

Pieter Vercruysse, onderzoeker energie en circulaire economie (Inagro), gaf een uiteenzetting over hoe je energie kunt besparen op het landbouwbedrijf en/of hoe je zelf energie kunt opwekken.

Hieronder kun je enkele voorbeelden terugvinden.

Besparen op energieverbruik

De goedkoopste energie is nog steeds degene die niet verbruikt wordt. Energiebesparing is en blijft de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Varkens

Universeel vaccin voor Afrikaanse varkenspest is niet voor morgen

Varkens De Afrikaanse varkenspest was tot 2019 aanwezig in ons land. Momenteel gaat dit virus rond bij wilde everzwijnen in Duitsland, op een paar honderd kilometer van de Belgische grens, en in nog enkele Europese landen. Er zijn nog geen medicijnen die deze ziekte kunnen voorkomen of genezen, maar wereldwijd wordt gewerkt aan kandidaat-vaccins. Onderzoek met een kandidaat-vaccin in Afrika biedt nieuwe inzichten.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Steen pluimveebedrijf

Diksmuide, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

CBgroep bv

Staden, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Stad Kortrijk

Kortrijk, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures