Startpagina Edito

Edito: Uit ideologie (verkeerd) handelen

De gelekte voorstellen voor het zevende mestactieplan (MAP 7) zorgden voor de nodige ophef in de media en de landbouwsector. Dat is begrijpelijk als je ziet wat deze laatste overkomt door wat wij ideologie noemen in plaats van rationele kennis.

Minister van Omgeving Zuhal Demir wil via MAP 7 de biologische landbouw stimuleren, omdat dit volgens haar een ‘gewenste’ vorm van landbouw in de toekomst is. Het is dan wel straf wanneer net die biologische sector – via sectororganisatie Bioforum – laat weten dat de voorstellen die in MAP 7 genoemd worden biolandbouw niet bevorderen, maar net de doodsteek van deze landbouwvorm betekenen.

Ook de Europese Unie heeft vragen bij MAP 7. Zij kregen al wel de voorstellen voor MAP 7 te zien, de Vlaamse...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Edito

Amerikaanse heffingen: stress-test of hype?

Edito Een TikTok-hype zorgt voor een wereldwijd tekort aan pistachenoten. Influencers deelden massaal video’s van de Dubai-reep met chocolade, gemalen pistachenoten en verkruimeld gebak. Die video’s zijn zo populair dat verbouwers van pistachenoten de vraag niet kunnen volgen.
Meer artikelen bekijken