Startpagina Pluimvee

FAVV mag crisisreserve volledig gebruiken tegen vogelgriep

Het federaal voedselagentschap (FAVV) mag zijn volledige crisisreserve, goed voor 10 miljoen euro, gebruiken in de strijd tegen de vogelgriep. Dat heeft de ministerraad beslist.

Leestijd : 1 min

Afgelopen zomer had het FAVV al toelating gekregen zijn crisisreserve aan te snijden. Op basis van de besmettingen in de eerste helft van 2022, werd daarvoor een bedrag van 2 miljoen euro vastgelegd.

Sinds september kent West-Europa echter een forse opflakkering van de ziekte. Daardoor is de druk op pluimveehouderijen bijzonder hoog geworden en is ook het risico voor het pluimvee exponentieel toegenomen. Met het oog op de nieuwe prognoses én de vaststelling dat de 2 miljoen euro nu al onvoldoende is om de huidige uitbraken te kunnen afhandelen, laat de ministerraad het FAVV toe zijn volledige crisisreserve te gebruiken, gespreid over 2022 en 2023.

Belga

Lees ook in Pluimvee

“Op 100 weken 500 eieren per opgehokte hen moet lukken”, meent de familie Verbeek

Pluimvee Pluimveehouders Dik Verbeek en zijn zoon Daniël, uit het Nederlandse Vaassen, willen hun huidige ronde Dekalb White-hennen maar liefst 100 weken aanhouden. Daarbij azen ze op 500 eieren per opgehokte hen (p.o.h.). Ze leverden voorheen aan de Albert Heijn, maar stapten in 2021 over naar Interovo Egg Group. Daardoor krijgen mensen die eieren bestellen bij thuisbezorgbedrijven Picnic en HelloFresh nu eieren van deze Vaassense pluimveehouder.
Meer artikelen bekijken