Startpagina Melkvee

Nieuwe maatregelen in strijd tegen infectieuze boviene rhinotracheïtis

Op 3 maart treedt het nieuwe Koninklijk Besluit (KB) over infectieuze boviene rhinotracheïtis (IBR) in voege. Die wetgeving legt de nieuwe maatregelen vast die de Belgische rundveesector moeten ondersteunen om IBR-vrij te worden. Zo bepaalt het KB een termijn voor het verwijderen van IBR-dragers en een verbod op de handel van I2-runderen.

België bindt al sinds 2007 de strijd aan tegen IBR. Het bestrijdingsprogramma is gestart als een vrijwillig programma, maar werd in 2012 verplicht voor alle rundveehouders. In 2014 verkreeg België voor zijn IBR-bestrijdingsprogramma van de Europese Commissie de artikel 9-status. Dat betekent dat ons land aanvullende garanties rond IBR kon vragen voor runderen die vanuit andere lidstaten of gebieden met een lagere status werden binnengebracht.

Op weg naar ziektevrije status...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

Milcobel verhoogt de melkprijs opnieuw met 0,75 euro/100 l

Economie De raad van bestuur van zuivelcoöperatie Milcobel besliste op 20 mei over de melkprijs voor deze maand. Milcobel zal voor de lopende leveringen van de maand mei 2025 een standaard melkprijs hanteren van 50,25 euro/100 l. Dit is een stijging met 0,75 euro/100 l ten opzichte van april 2025.
Meer artikelen bekijken