Startpagina Bieten

Stijging van het aantal bladluizen op bepaalde percelen

Volgens het Bieteninstituut is over het algemeen het aantal ongevleugelde groene bladluizen in het waarnemingsnetwerk toegenomen, en tegelijkertijd zijn ook de nuttigen aanwezig.

Leestijd : 1 min

De situatie verschilt sterk van perceel tot perceel. Daarom raadt het KBIVB sterk aan om, zolang de rijen niet gesloten zijn, waarnemingen te blijven uitvoeren op je percelen, en altijd op minstens 40 planten verspreid over het veld. Deze waarnemingen moeten 10 dagen na een behandeling opnieuw worden uitgevoerd. Een nieuwe behandeling is alleen nodig als de drempel opnieuw wordt bereikt.

Wanneer de drempel van 2 ongevleugelde groene bladluizen per 10 planten is bereikt, raden we aan om bij ideale weersomstandigheden (hoge relatieve vochtigheid!) te behandelen met ‘Teppeki’ (0,140 kg/ha) of ‘Movento’ (0,450 l/ha). Gazelle (0,250 kg/ha) kan ook worden toegepast in het BBCH31-stadium (begin van de rijenbedekking).

Niet behandelen met pyrethroïden!

De kaart met de bladluisdruk kun je hier terugvinden.

KBIVB/AV

Lees ook in Bieten

Blijf aandachtig voor bladluizen tot rijsluiting

Bieten De bieten sluiten stilaan de rijen. Waar dit nog niet het geval is, ben je best nog waakzaam voor bladluizen. Er werden door het Bieteninstituut (KBIVB) trouwens al eerste symptomen van vergelingsziekte waargenomen. Het KBIVB adviseert – waar nodig – nu ook een boorbehandeling.
Meer artikelen bekijken