Startpagina Tuin

Quinoa uit eigen tuin

Onder druk van de veranderende klimatologische omstandigheden en in de zoektocht naar eiwitrijke gewassen is de Vlaamse landbouw sinds enkele jaren langzaam maar zeker aan het diversifiëren. Denk maar aan teelten als kikkererwt, veldbonen, yacon, soja, zoete aardappel en zeker ook quinoa.

In de moestuin krijgen de traditionele gewassen zoals aardappelen, boontjes, ajuin, spinazie en kolen het vaak moeilijk in de steeds langer wordende droge periodes. Dan halen we als tuinier de gieter boven om te redden wat er te redden valt. Nu ook het watergebruik echter steeds meer onder druk komt te staan, is het goed om ook in de moestuin te denken aan de teelt van meer ‘klimaatresistente teelten’.

Quinoa is een van die alternatieve teelten waarmee in België al volop geëxperimenteerd wordt. Er...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Tuin

Sierkersen in de tuin: Bloesempracht met een vleugje nostalgie

Tuin Een Japanse sierkers mocht vroeger in geen enkele tuin ontbreken. En terecht. Met hun wolken van tere roze of witte bloesems verwelkomen ze als geen andere plant de prille lente en bezorgen ze ons op zonnige dagen dat heerlijke lentegevoel. Bovendien blijft de groei vaak beperkt in hoogte en omvang, waardoor ze in bijna elke tuin toepasbaar zijn.
Meer artikelen bekijken