Startpagina Fruit

Wereldwijde wijnproductie op laagste niveau in 60 jaar

De wereldwijde wijnproductie zal dit jaar naar verwachting uitkomen op het laagste niveau in 60 jaar. Dat komt door tegenvallende oogsten op het zuidelijk halfrond en in sommige Europese landen als gevolg van slechte weersomstandigheden. Dat zegt de Internationale Organisatie voor Wijnbouw en Wijnbereiding (OIV).

Op basis van informatie uit 29 landen, samen goed voor 94% van de wereldwijde productie, wordt dit jaar tussen de 241,7 miljoen en 246,6 miljoen hl wijn geproduceerd. Een hectoliter staat gelijk aan 133 standaard wijnflessen. Dat is een daling van 7% in vergelijking met 2022. Het gaat om het laagste niveau sinds 1961.

Productiedaling

In wijnlanden Australië, Argentinië, Chili, Zuid-Afrika en Brazilië valt de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Fruit

Proefcentrum Harvestis wil bruggen bouwen naar betere oogst

Groenten Proefcentrum Harvestis bouwt bruggen tussen wetenschap, innovatie en praktijk, met de ambitie om uit te groeien tot dé referentie voor praktijkgericht onderzoek in de groente- en aardbeiteelt. Harvestis ontstond op 1 juli uit de fusie van het Proefcentrum Hoogstraten (PCH) en het Proefstation voor de Groenteteelt (PSKW) in Sint-Katelijne-Waver. Door de bundeling van expertise en ervaring wil Harvestis telers nog sterker ondersteunen bij diverse uitdagingen.
Meer artikelen bekijken