Startpagina Tuin

Pinus: de echte dennenboom

De periode rond de winterzonnewende is het ideale moment om een boompje op te zetten over coniferen. Als groenblijvende bomen (er zijn enkele uitzonderingen) staan ze symbool voor de terugkeer van het licht in de lente. Nu staan ze nog in vele huiskamers te pronken als kerstboom, maar ook in de tuin of op het balkon verdienen deze jaarrond groenblijvende planten zeker een plaats.

Dit is meteen de ideale gelegenheid om de groep van de coniferen nog eens van naderbij te bekijken. In tegenstelling tot de bedektzadigen (de grote groep van de bloemplanten) is de groep van de naaktzadigen (ook wel coniferen of kegeldragers genoemd) eerder beperkt. Er zijn slechts 8 families, die samen een 70-tal geslachten omvatten en alles tezamen zijn er ongeveer een kleine 700 soorten coniferen. dat is echt niet veel, als je weet dat er ongeveer 300.000 hogere plantensoorten gekend zijn.

Naast...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Tuin

Vlaamse rozentuin met internationale uitstraling

Tuin In het centrum van Sint-Pieters-Leeuw, op goed 10 km van hartje Brussel, ligt een verborgen pareltje dat rozenliefhebbers van over de hele wereld aantrekt: de rozentuin van het domein Coloma. En toch kennen maar weinig Vlamingen deze unieke plek. De 2,2 ha grote rozentuin vormt samen met het kasteel en de rest van het 15 ha groot domein een heerlijke plaats om een namiddagje te vertoeven.
Meer artikelen bekijken