Startpagina Melkvee

Nieuwe digitale Brochure ‘Succesvolle opfok van jongvee op het melkveebedrijf’

Het Departement Landbouw en Visserij heeft een nieuwe publicatie klaar rond de ‘Succesvolle opfok van jongvee op het melkveebedrijf’. Met deze digitale brochure vestigt het departement de aandacht op het belang van een goede opfok van jongvee op het melkveebedrijf.

Op de Vlaamse melkveebedrijven wordt jaarlijks ruim 30 à 33% van de melkkoeien vervangen. Op de meeste melkveebedrijven wordt het jongvee zelf opgefokt om de reforme koeien te vervangen.

Een goede opfok is belangrijk om onder meer de kans op een hoog melkproductieniveau van de latere melkkoe te verhogen. Hierbij is een goede ontwikkeling en juist gewicht bij de eerste inseminatie en eerste kalving van de vaars onontbeerlijk.

Maar een goede opfok van jongvee is ook van essentieel belang voor het milieu en voor...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

EFSA waarschuwt voor ‘Amerikaanse’ vogelgriep in Europa

Actueel De seizoensgebonden migratie van wilde vogels en de import van bepaalde Amerikaanse producten, zoals producten die rauwe melk bevatten, zijn potentiële routes voor de introductie van het hoogpathogene aviaire influenzagenotype (HPAI), dat momenteel Amerikaanse melkkoeien treft, in Europa, aldus een nieuw rapport van de Europese Autoriteit voor de Voedselveiligheid (EFSA).
Meer artikelen bekijken