Startpagina Actueel

Mestbank zet geen helikopters in voor controles

Al een tijdje doen geruchten de ronde dat de Mestbank eigen of gehuurde helikopters inzet om de mestwetgeving te handhaven. Afgelopen weekend laaiden die geruchten op sociale media weer op. De geruchten kloppen echter niet, meldt de Vlaamse Landmaatschappij (VLM). De Mestbank heeft geen eigen helikopter en huurt geen helikopters om landbouwers te controleren of ze de mestwetgeving naleven.

Om de beperkte handhavingscapaciteit zo gericht mogelijk in te zetten, maakt de Mestbank wel gebruik van andere innovatieve technologieën. Zo voeren de toezichthouders de controles gericht en risicogebaseerd uit, met behulp van bestaande internettoepassingen. Daarin zien ze bijvoorbeeld de voorgemelde staalnames en mesttransporten. De mesttransporten die gebeuren via AGR-GPS, kunnen ze op elk moment opvolgen via hun terreinlaptop.

Satellietbeelden...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Vleermuizen zijn geduchte jagers en daardoor een natuurlijk insecticide

Veeteelt Wist je dat vleermuizen een van de beste bondgenoten zijn om je te verlossen van vliegen in jouw stallen? Vooral de ingekorven vleermuis is dol op deze beestjes. Deze geduchte jagers kunnen per nacht ongeveer 3.000 insecten vangen! Chloé Vescera, specialist in vleermuizen, schreef een proefschrift over deze dieren, die, toegegeven, soms een slechte reputatie hebben.
Meer artikelen bekijken