Belgapom meldt stabiele prijs
Belgapom meldt op 5 juli dezelfde prijsnotering als de vorige weken voor het ras Fontane, namelijk 600 euro per ton (zonder BTW).

Inclusief btw bedraagt de Belgapomnotering voor Fontane 636 euro per ton. De marktstemming voor dit aardappelras is rustig, met een aanbod dat groter is dan of gelijk aan de vraag. Voor Challenger is er deze week geen notering wegens een gebrek aan transacties.
Meest gehanteerde prijs
De Belgapomprijs voor Fontane en Challenger is de meest gehanteerde prijs waargenomen op de vorige werkdag voor verwerking tot diepgevroren aardappelproducten, veldgewas 35 mm+, frietgeschikt, af producent, los op wagen, voor onmiddellijke levering/ophaling.
De Belgapomprijs wordt vastgesteld door een commissie met 5 vertegenwoordigers uit de sectie verwerking en 5 vertegenwoordigers uit de sectie handel van Belgapom.
Vrije markt en contracten
De wekelijkse Belgapomnotering voor vroege aardappelen (juli-augustus), voor Fontane en voor Challenger (bewaarseizoen) geeft een duidelijke indicatie van de evolutie van de vrije aardappelmarkt voor de verwerking van aardappelen tot diepvriesfriet.
Daarnaast maken telers, handel en verwerking in steeds grotere mate gebruik van teeltcontracten, die een grotere stabiliteit van de grondstofprijs op het oog hebben. De verhouding tussen beide instrumenten om aardappelen te kopen en verkopen kunnen verschillen van bedrijf tot bedrijf.
Beide componenten moeten in rekening gebracht worden om de evolutie van de grondstofprijs te volgen.