Startpagina Granen

Weersomstandigheden bepalen grotendeels het opbrengstpotentieel van mengteelten

Inagro en proefhoeve Bottelare legden, in het kader van het Vlaio-project ‘OptiPluim’, proefvelden aan met wintermengteelten. Daarbij werden verschillende granen (gerst, tarwe of triticale) gecombineerd met peulvruchten (veldbonen of erwten).

Binnen de proeven gingen de onderzoekers op zoek naar geschikte teelt- en rassencombinaties. Er werd eveneens gezocht naar de ideale zaaiverhouding tussen granen en peulvruchten.

Meer en meer mengteelten

Binnen de biologische landbouw zijn mengteelten van granen en vlinderbloemigen stilaan een vaste waarde geworden, maar ook gangbare landbouwers, zowel akkerbouwers als veehouders, nemen mengteelt meer en meer in hun rotatie op.

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Granen

Wintergerst presteerde in 2025 fors beter dan vorig jaar

Granen Het Landbouwcentrum Granen Vlaanderen (LCG) oogstte eind juni - begin juli zijn percelen wintergerst die aanlagen in het kader van het rassenonderzoek. Het huidige teeltseizoen kende een opmerkelijk verschil met het vorige seizoen. Helaas zijn er van de 6 proeflocaties slechts 2 weerhouden.
Meer artikelen bekijken