Startpagina Pluimvee

700 haarden vermeden door vaccineren van eenden

Volgens een studie zijn in Frankrijk meer dan 700 haarden van de hoogpathogene vogelgriep vermeden door het vaccineren van eenden bij Franse pluimveehouders.

Het Franse ministerie van Landbouw en Voedselonafhankelijkheid verwijst naar een studie van de École nationale vétérinaire de Toulouse (Unité IHAP - ENVT-INRAE).

De Franse onderzoekers hebben zich voor dit besluit gebaseerd op voorspellingsmodellen van vogelgriephaarden in het wild en op bedrijven sinds 2016 in West-Europa.

Maar 10 haarden dankzij vaccinatie

Dankzij de vaccinatiecampagne van eenden bij Franse pluimveehouders van...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Pluimvee

Geen emissiereducerende technieken voor kalkoenhouderijen

Pluimvee Ook de kalkoenenhouders moeten zich houden aan het Stikstofdecreet van de Vlaamse regering. Nog tot eind 2030 kunnen ze een tijdelijke vergunning vragen zonder maatregelen te nemen. Voor de periode daarna zou het Wetenschappelijk Comité Luchtemissies Veehouderij (WeComV) volgens minister van Landbouw Jo Brouns misschien stalsystemen uit de Nederlandse lijst of uit de vleeskippensector kunnen erkennen als emissiereducerend voor kalkoenen.
Meer artikelen bekijken