FAVV geeft alle bedrijven vrij: geen MKZ
Uit zowel klinisch onderzoek als monsteranalyses blijkt dat alle 9 preventief geblokkeerde veebedrijven niet besmet zijn met Mond- en Klauwzeer. Het FAVV geeft ze op 17 januari dan ook vrij.

Op dinsdag 14 januari blokkeerde het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) uit voorzorg 9 veebedrijven. In totaal waren 288 runderen sinds begin december naar deze bedrijven gevoerd vanuit de Duitse deelstaat Brandenburg, waar een week geleden een uitbraak van Mond- en Klauwzeer werd vastgesteld. Inspecteurs van het FAVV voerde de voorbije week op deze bedrijven zowel klinisch onderzoek als laboratoriumanalyses op genomen monsters uit.
“Alle resultaten zijn binnen”, zegt Liesbeth Van De Voorde van het FAVV. “Zowel de onderzoeken als de analyseresultaten waren volledig conform.”
Momenteel is er daarom geen enkel teken dat MKZ ingevoerd is naar België. Het FAVV geeft dan ook alle bedrijven vrij.
Vals alarm
“We blijven de ontwikkelingen in Duitsland op de voet volgen”, besluit Van De Voorde. Het FAVV spoorde alle dieren sinds 1 december afkomstig uit de deelstaat Brandenburg op via Sanitel. Sinds het begin van de uitbraak zijn er ook geen nieuwe runderen vanuit de deelstaat naar België gekomen. Brandenburg verbood immers het vervoer van evenhoevigen in de hele deelstaat. Dat verbod loopt eind vandaag af en wordt niet verlengd, maar volgens de autoriteiten zijn er geen nieuwe aanwijzingen dat MKZ zich verspreid heeft. Een mogelijke tweede uitbraak in de deelstaat op 16 januari bleek na laboratoriumonderzoek vals alarm te zijn. In een zone rond de oorspronkelijke uitbraak blijven de autoriteiten nauw toezicht houden.