Startpagina Aardappelen

Mededingingsautoriteit grijpt in bij notering aardappelprijs

De prijs van aardappelen wordt op een objectievere manier vastgesteld. Dat is het gevolg van een onderzoek door de concurrentiewaakhond naar de wijze waarop de Belgapom-notering - de meest gehanteerde prijs op de markt voor diepvriesfrieten - wordt vastgesteld.

De Belgische Mededingingsautoriteit (BMA) voerde een onderzoek naar de prijszetting van aardappelen door Belgapom. Dat is de beroepsvereniging voor de Belgische aardappelhandel en -verwerking. Het is Belgapom die de Belgapom-notering vastlegt. Dat is een prijzenindex die wordt gebruikt voor diepvriesfrieten en andere diepvriesaardappelproducten.

Bezorgdheid

Het onderzoek kwam er volgens auditeur-generaal Damien Gerard op verzoek van ontslagnemend minister van...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Aardappelen

Geen Belgapomnotering deze week

Aardappelen Sectororganisatie Belgapom meldt op 19 december dat er geen noteringen zijn voor de rassen Fontane en Challenger op de vrije markt door een gebrek aan transacties. Vorige week was er voor beide rassen een notering van 15 euro/ton (zonder btw).
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

AB MILIEUSYSTEMEN

Izegem, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures